به چه دلیل باید پیشرفت فردی رو جدی بگیرین؟  آموزشی

 

پیشرفت فردی یعنی روی خودتون سرمایه گذاری کنین تا هر چیزی که زندگی جلو شما می ذاره بتونین مدیریت کنین و به بهترین شکل از پس اون بربیایید. پیشرفت فردی به شما اجازه می ده به جای اینکه منتظر باشین زندگی چیزای خوب سر راه شما بذاره، خودتون کنترل شرایط رو در دست بگیرین و کاری کنین چیزای خوب اتفاق بیفته. ممکنه همیشه به چیزی که می خواید نرسید، اما وقتی اهدافتان رو دنبال می کنین تجربه قشنگ تر و پربارتری از زندگی دارین.

 

اما پیشرفت فردی واقعا چه تاثیری روی شما داره؟

به چه دلیل باید پیشرفت فردی رو جدی بگیرین؟  آموزشی

پیشرفت فردی

خودآگاهی

پیشرفت فردی با خودآگاهی شروع می شه: یعنی می فهمید که واقعا کی هستین و ارزشا، اعتقادات و هدف هاتون در زندگی چه چیزایی هستن. دنبال کردن رویاهای بقیه مردم به شما کمک نمی کنن، واسه اینکه به خوشحالی پایدار برسین، باید زندگیتون رو طبق اینکه کی هستین طراحی کنه. بعد اهداف و مقاصد خودتون رو دنبال کنین. وقتی که اهدافتان رو دنبال کردین، به همون اندازه رسیدن به مقصد، از راه سفر هم لذت میبرین. پس خودآگاهی اولین مرحله از فرایند پیشرفت فردیه.

پیدا شدن راه

وقتی که خودآگاهیتان رو به اندازه کافی افزایش دادین، در مورد چیزایی که می خواید به دست بیارین اطمینان بیشتری دارین و تصمیم گیری آسون تر می شه. از طرفی کارایی که خیلی وقتتون رو تلف می کردن، دیگر به لیست کارای روزانه تون راه پیدا نمی کنن چون میدونید این کارا شما رو به طرف هدفتون پیش نمی برند و ارزش وقت گذاشتن رو ندارن. پس دیگر راه رو میدونید و به بیراهه نمی رین.

تمرکز بیشتر

همراه با پیشرفت فردی اطمینان هم میاد. حتی وقتی راهتان رو پیدا می کنین، بازم همیشه کارای زیادی هستن که توجه شما رو میخوان. اما وقتی پیشرفت فردی بهتر شه، اولویت بندی واسه کارای مختلف راحت تر می شه. در مورد اهداف و مقاصدتان اطمینان بیشتری دارین، میدونید چه می خواید و با این امکاناتی که دارین کدوم کارا بهترین نتیجه رو براتون داره.

انگیزه بیشتر

وقتی که میدونید در آخر چی به دست میارید، دست به کار شدن هم خیلی آسون تر می شه. حتی اگه کاری که می کنین خیلی لذت بخش نباشه و علاقه خاصی به انجام اون نداشته باشین، بازم میدونید که چه نفعی واسه شما داره و واسه انجام کارای لازم انگیزه بیشتری دارین. از قدیم هم گفتن که «خواستن توانستنه». با پیشرفت فردیِ قوی، خواستنِ لازم رو دارین.

انعطاف پذیری بیشتر

در زندگی سختیایی هم هست. وقتی این سختیا سر وقت شما بین، باید مهارتای لازم واسه روبرو شدن با اونا رو داشته باشین. پیشرفت فردی مانع اتفاقات بد نمی شه، اما به شما کمک می کنه وقتی که اتفاق افتادند از پس اونا بربیاید. شما اعتماد به نفس، انعطاف پذیری و مهارتای فردی و داخلی بیشتری دارین که باعث می شن توانایی مقابله با هر شرایط و احتمالی رو دارین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   نگاهی به ۸ راه حل فروش B2B

روابط بهتر

روابط مثل شمشیر دو لبه هستن. یا شما رو بالا می برن یا پایین میکشن. وقتی که روی پیشرفت فردیتون کار می کنین، بهتر می تونین تشخیص بدین کدوم روابط ارزش سرمایه گذاری رو دارن و کدوما رو باید بی خیال شید. مهارت لازم واسه تشخیص روابطی رو دارین که بیشترین اثر مثبت رو در زندگی شما دارن.

حرکت رو به جلو

دنیا هرلحظه در حال تغییره. دقیقا وقتی که حس می کنیم در کارمون استاد شده ایم، تکنولوژیا و قوانین جدیدی بین که همه چیز رو تغییر میدن. این تغییرات خیلی بیشتر و سریع تر از گذشته هستن، یعنی هر قدر هم در گذشته روی پیشرفت فردی کار کردیم، الان وقت استراحت نیس. یادتون باشه که اگه در حال حرکت به جلو نباشید، حتما دارین عقب عقب می روید و اگه در حال رشد نباشید یعنی زنده نیستین. پس، باید هر روز مهارت هامون پیشرفت دهیم تا کمه کم همون جایی که هستیم بمونیم و رو به عقب نرویم.

عزت نفس

با ارتقاء پیشرفت فردی، عزت نفس هم بیشتر می شه. عزت نفس یکی از فاکتورهای اصلی واسه به دست آوردن شادی و موفقیت در زندگیه. آدمای دارای عزت نفس بالا در مقابل فشارها و رقابتای هر روزه ی زندگی خیلی مجهزتر هستن. کتابا و مقاله های زیادی واسه افزایش عزت نفس هست، اما با پیشرفت فردی عزت نفس هم بیشتر می شه.

پیشرفت فردی به این معنیه که وقت و انرژی صرف کنین و روی ارزشمندترین منبعی که دارین سرمایه گذاری کنین: روی خودتون. وقتی واسه رشد و پیشرفت خودتون سعی می کنین، نتیجه فوق العاده. اما خیلی از افراد از پیشرفت فردی دست میکشن چون حاصل اون قابل اندازه گیری نیس. گرچه، آدمای موفق میدونن که کلید موفقیت اینه که بتونیم در هر شرایطی خودمون رو مدیریت کنیم و بهترین کارکرد رو داشته باشیم و پیشرفت فردی این توانایی رو تقویت می کنه. پس از همین الان شروع کنین! پیشنهاد می کنم سری هم بزنین به مقاله «۳۴ نکته واسه رشد فردی».

منبع :

 


دسته‌ها: آموزشی