معرفی کتاب تا آهنگ درونت هست وقت مردن نیس " آموزشی

معرفی کتاب تا آهنگ درونت هست وقت مردن نیس “

شناسنامه ی کتاب

عنوان اصلی کتاب: Don’t Die with Your Music Still in You

عنوان کتاب به فارسی: تا آهنگ درونت هست وقت مردن نیس

نویسنده: سرنا برقرار، وین برقرار (Serena J. Dyer, Wayne W. Dyer)

سال پخش: ۲۰۱۴

 

درباره کتاب

در سال ۲۰۰۱ دکتر پین برقرار کتابی با نام «۱۰ راز واسه رسیدن به موفقیت و آرامش» نوشت.

اون در این کتابا مهم ترین اصول رو واسه زندگی فرزندان خود گفت.

این اصول از این قرارند:

  1. ذهن خود رو باز نگهدار، ولی به هیچ ایده ای وابسته نشو؛
  2. تا آهنگ درونت هست وقت مردن نیس؛
  3. نمی تونی چیزی که نداری رو ببخشی؛
  4. از سکوت لذت ببر؛
  5. گذشته خود رو آزاد کن (فراموش کردن گذشته)؛
  6. بدون تغییر ذهن، توانایی حل مشکلات خود رو بخای داشت؛
  7. هیچ کینه ای منطقی نیس؛
  8. خودت رو همونجوریکه هستی دوست داشته باش (دوست داشتن خود)؛
  9. شکرگزار خدا باش؛
  10. عاقلانهه از هر فکری که ضعیفت می کنه، دوری کنی.

سرنا برقرار ششمین بچه از هشت بچه اوست. اون تموم زندگی خود در مورد این اصول فکر کرده. «تا آهنگ درونت هست وقت مردن نیس» مهم ترین اصل واسه سرنا بوده.

واسه اون این یعنی تنها زندگی واسه شما همونیه که در اون به دنیا اومدید. سرنا در این کتاب توضیح می ده زندگی با والدین مذهبی چه حسی داره. اون در مورد هر ده اصل پدرش حرف می زنه، ولی تجربیات خود رو هم به اونا اضافه می کنه.

اون توضیح می ده این اصول چه تأثیری روی زندگی اون داشتن. اون داستانایی رو در مورد مشکلات و موفقیتای خود تعریف می کنه. وین، پدر سرنا هم نقطه نظر خود رو میگه.

این کتاب واسه شماس؟

«کتاب تا آهنگ درونت هست وقت مردن نیس» با کتاب «۱۰ راز واسه رسیدن به موفقیت و آرامش» یکی نیس. در بهترین حالت میشه گفت سرنا کتاب پدر خود رو ادامه داده، ولی حتی اگه کتاب پدر رو نخونده باشین، این کتاب می تونه واسه تون مفید و جالب باشه.

داستانایی که در «کتاب تا آهنگ درونت هست وقت مردن نیس» اومده، لحظات جالب و بعضی وقتا خجالت آور زندگی سرنا رو به تصویر میکشن. این داستانا میگن اون از این لحظات چه یاد گرفته. داستانایی درمورد رفاقت، در مورد زندگی روزمره، خونه و خونواده، در مورد شکست و پیروزیای سرنا.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پروبیوتیک چه تاثیری در کاهش وزن داره؟ 

یکی از مهم ترین نکات در مورد «کتاب تا آهنگ درونت هست وقت مردن نیس» راستی اینه. هر چیزی رو که در کتاب اومده عقاید رو راست ی سرنا برقرار و پدرشه. ممکنه در اول فکر کنین اصولی که در کتاب اومده شعاری و بی فایده هستن؛ ولی داستانای سرنا در مورد زندگی خود به شما می قبولاند هر چیزی که وین در کتاب خود آورده بود و هر چیزی که سرنا در این کتاب بهش اضافه کرده، همه عقاید واقعی این دو هستن.

نکته جالب دیگر اینه که در این کتاب صدای پدر و دختر رو باهم داریم. درواقع بخشی از هر فصل به حرفای پدر اختصاص داده شده. پس محتویات کتاب می تونه واسه والدین و فرزندان مفید باشه. حتی می تونه اونا رو به هم نزدیک تر کنه. این همکاری صمیمانه بین پدر و دختر واسه همه والدین خواندنیه. البته همه افرادی که می خوان «موسیقی» درون خود رو کشف کنن، هم می تونن از این کتاب لذت ببرن.

درحاشیه

سرنا برقرار ششمین بچه از هشت بچه وین و مارسلن دایره. سرنا به دانشگاه میامی رفته و کارشناسی و کارشناسی ارشد خود رو از اون دانشگاه دریافت کرده. اونم حالا به همراه همسر خود در جنوب فلوریدا زندگی می کنه. اون زمان خود رو به سفرکردن، خوندن، وبلاگ نویسی و سعی واسه جنگ با قاچاق کودک می گذرونه.

دکتر وین برقرار یک نویسنده و سخنران بین المللی معروف بود. اون یکی از بنیان گذاران پیشرفت فردی بود. درطول چار ده گذشته اون بیشتر از ۴۰ کتاب نوشت. ۲۱ کتاب از این ۴۰ کتاب، پرفروش ترین کتابای نیویورک تایمز بودن. اون چندین برنامه تلویزیونی و رادیویی داشته و ویدئوهای خیلی از اون منتشر شدن.

وین برقرار دکترای مشاور ه ی آموزشی داشت و چند سال در دانشگاه سنت جون در نیویورک تدریس می کرد. در سال ۲۰۱۵ اون این جهان رو ترک کرد و به دیار باقی شتافت.دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید