پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

 

سال ۲۰۱۷ با تموم فراز و نشیب هاش در بخش ی صنعت خودرو تموم شد. کام خیلی از شرکتا با معرفی اجناس جدید شیرین شد و البته یه سریای دیگه هم خیلی با اقبال روبه رو نشدند. آلفارومئو بعد از رونمایی دیرهنگام Stelvio خیل مشتریان پروپا قرص خود رو عصبانی کرد. ب ام و هم نتونست با عرضه نسخه استیشن سری ۵ خود کامیاب شه. جگوار تصور می کرد معرفی شاسی بلند اندازه کوچیک E-Pace می تونه موفقیت برادر بزرگ ترش یعنی F-Pace رو تکرار کنه که اینطور نشد. کیا موتورز به عنوان یکی از پیشگامان خودروسازی کره ی جنوبی اولین حضورش در دنیای سدانای اسپرت رو با Stinger خوب آزمایش نکرد.

 

فولکس واگن Passat

تعداد فروخته شده: ۲۲۴,۱۳۴ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

سدان قشنگ و باوقار آلمانیا با اینکه امسال با افت ۵٫۱ درصدی فروش نسبت به سال قبل روبه رو شده بود ولی با این حال هنوز در فهرست پرتقاضاترین مدلا قرار داره. پاسات به لطف استفاده از فناوریای جدید تونسته آپشنای بهتری رو واسه مشتریانش ارائه بده. جدا از اینکه این، فهرستی بلند بالا از پیشرانهای جور واجور بنزینی و دیزلی دستا رو واسه انتخاب مدل لازم باز گذاشته بود. اما شکی نیس که بهترین مدل پاساتای ۲۰۱۷ نمونه ای با پیشرانه ی ۲ لیتری توربوشارژ بود که ۲۸۰ اسب بخار قدرت داشت. این نیرو به وسیله یک جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک می تونست شاسی ۱۳۰۰ کیلوگرمی اونو به جلو براند.

اشکودا Octavia

تعداد فروخته شده: ۲۳۶,۷۵۶ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

کشور جمهوری چک تنها یک خودروسازی داره و که الان یکی از محبوب ترین برندهای دنیاست. برند اشکودا زیرمجموعه ی فولکس واگنه که حالا به تنهایی جایگاه بیستمین خودروسازی دنیا رو کسب کرده. محبوب ترین مدل این شرکت اوکتاویاست که پارسال رشدی ۳٫۴ درصدی رو تجربه کرده بود. این خودرو یکی از باکیفیت ترین و در عین حال ارزون ترین خودروهای اروپاست. به ویژه اونکه درون سینه اش یک قلب ۲ لیتری توربوشارژ شده ۲۲۰ اسب بخاری با ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور گذاشته شده. سرعت پایانی اوکتاویا جدید ۲۴۸ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد اون فقط ۶٫۸ ثانیه ثبت شده.

هوندا Accord

تعداد فروخته شده: ۲۴۷,۲۲۶ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

بعیده در فهرست پرفروش ترین خودروهای هر سال، نامی از هوندا آکورد نباشه. این سدان ژاپنی مشتریانی از سراسر دنیا داره. مشتریانی که پارسال فروشش رو تا ۴ درصد بالا بردن. قیمت پایه ۲۲۵۰۰ دلاری آکورد یکی از دلایل فروش خیره کننده اشه. جدا از اینکه حضور در فهرست پرفروش ترینا، آکورد همیشه یک پای ثابت حضور در فهرست مورداعتمادترین خودروهاست. دهمین نسل از این خودرو که به شکل با هم در چار نقطه دنیا تولید می شه به لطف استفاده از یک پیشرانه ی تازه طراحی شده ۱٫۵ لیتری توربو، قدرتی برابر ۱۷۴ اسب بخار جفت و جور می کنه. یکی از ویژگیای برتر آکورد ۲۰۱۷ جعبه دنده ۱۰ سرعته ی اون بود.

Mazda3

تعداد فروخته شده: ۲۶۷,۶۱۶ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

دیگر عضو ژاپنی این لیست مزداست با مدل اسپرت-خانوادگی Mazda3. این شرکتا چند سال پیش زیرمجموعه ی فورد آمریکا بود و همین خودرو رو تا سال ۲۰۱۳ روی پلت فرم فورد می ساخت. اما حالا با جداگونه شدن زیرساختای فنی مهندسی خودرو مزدا۳ رو با پلت فرم خودش راهی بازار می کنه. به ویژه مدل ۲۰۱۷ اون که از نظر کارایی و کیفیت یک سر و گردن از رقبای آمریکایی اش بالاتر بود. مشتریان این خودرو پارسال اقبال خوبی به مدل ۲ لیتری اون با پیشرانه ی ۱۶۳ اسب بخاری اش نشون دادن. البته نسخه های دیزلی اون در بازار کانادا و استرالیا محبوبیت بیشتری داشتن. مزدا۳ جی تی، سری محدودی بود که پیشرانه ای ۲٫۵ لیتری با ۱۸۴ اسب بخار قدرت داشت.

هوندا Jazz

تعداد فروخته شده: ۳۰۹,۸۹۸ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

این همون هاچ بک ریزاندامیه که در بعضی از بازارها به نام Fit هم شناخته می شه. هوندا وسطای سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که فروش این خودرو از مرز ۵ میلیون دستگاه گذشته. همونجوریکه گفته شد راه و روش جدید مشتریان جهانی، تمایل به طرف خودروهای ارزون، کم مصرف و با آلودگی کمه. نسل سوم این هوندای خاص رو ۹ خط تولید در سراسر دنیا تولید می کنن. درست برخلاف مدلای هم کلاس چینی و کره ای خود، جاز از کیفیت و امنیت بالایی برخورداره. استفاده از پیشرانهای حجم پایین ۱٫۲ لیتری، مشتریان این خودرو رو دو برابر کرده. طوری که تنها در بازار آمریکای شمالی فروش اون طی پارسال بیشتر از ۵۶۶۰۰ دستگاه بوده.

نیسان Qashqai

تعداد فروخته شده: ۳۳۰,۲۲۴ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

شاید عجیب باشه ولی انگلیسیا به تنهایی نزدیک به ۱۳۴ هزار دستگاه از این آمار رو به خود اختصاص دادن. قشقایی نام پرمسمایی بود که تیم مدیریتی نیسان سال ۲۰۰۶ اونو به خاطر مقاومت و پایداری ایل قشقایی ایران روی جدیدترین محصولش گذاشت. این کراس اوور دوست داشتنی سال ۲۰۱۷ رشدی برابر ۱۶٫۶ درصد رو نسبت به مدت مثل تجربه کرده بود. از همون ژانویه ی پارسال که این خودرو رونمایی شد، جای خود رو در دل مخاطبش باز کرد. نسخه های جدید این نیسان حالا با پیشرانهای کم حجم و کم مصرف ولی پرقدرت و کارا راهی بازار می شن. بهترین مدل این خودرو ۱٫۶ لیتری توربوشارژیه که خیلی راحت ۱۶۳ اسب بخار نیرو تولید می کنه.

وولینگ Hong Guang

تعداد فروخته شده: ۴۱۲,۸۲۳ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

حضور یک چینی اونم در کلاس MPV (خودروهای چندمنظوره یا ون) در این فهرست، بسیار تعجب برانگیز بوده. شرکت وولینگ از زیرمجموعهای گروه سایک که خود یکی از شرکتای اقماری جنرال موتور چینه، مدل هونگ گوانگ رو طبق ی شورولت Enjoy آمریکایی ساختهه. این خودروی ۷ نفره به دلیل پلت فرم خوبی که داره و هم اینجور بازه ی گسترده ی پیشرانهای انتخابی اش، خیلی در چین محبوبیت پیدا کرده. البته در ثبت این رکورد خیره کننده مصرف کنندگان هندی و اندونزیایی هم بی اثر نبوده ان. از سویی دیگر حمل تعداد زیادی سرنشین در حالی که طول خودرو تنها ۴٫۴ متره، بر امتیازای اون افزودهه. بد نیس بدونین حتی با وجود این رکورد، فروش این خودرو نسبت به پارسال ۱۷ درصد کمتر شده.

مرسدس بنز C-Class

تعداد فروخته شده: ۴۱۷,۱۲۳ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

پارسال ی میلادی یکی از سالای رؤیایی در تموم تاریخ مرسدس بوده. پس از چند سال یکی از تولیدات لوکس این شرکت اون قدر محبوب از آب درآمد که تونست در فهرست پرفروشای دنیا قرار بگیره. البته آمارِ اعلام شده ی فروش این خودروی فوق العاده مربوط به تموم کلاسای اون می شه. یعنی سدان ، کوپه، استیشن و کانورتیبل. در دسترس قرار دادن پیشرانهای جور واجور که همه پرقدرت، پاک و کم مصرف بودن، این محصول لوکس-اسپرت آلمانی رو به درجات بالا رساند. یکی از پردرخواست ترین مدلای مرسدس بنز C-Class نمونه تقویت شده ای .ام.جی بود. خودرویی با پیشرانه ی ۴ لیتری هشت سیلندر Vشکل که ۵۱۰ اسب بخار نیرو داشت.

هیوندای Tucson

تعداد تولید شده: ۵۰۰,۲۰۰ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

حضور کره ایا در این فهرست نمیتونه خیلی تعجب برانگیز باشه. خودروسازان این کشور طی سالای گذشته با سعی زیاد بازارهای خود رو گسترش دادن. حالا اونا با بازارهای غربی در رابطه نزدیکی هستن. با اینکه این روزها کره راهی رو میره که ژاپنیا ده سال جلو رفته بودن. حضور یکی از محبوب ترین کراس اوورهای شرکت یعنی توسان، دلیلی بر همین مدعاست. توسان جدید که سومین نسل از این خونواده به حساب میاد واسه بازارهای مختلف با سه نوع پیشرانه عرضه می شه. بهترین ویرایش اون نمونه ایه با موتور ۲ لیتری و قدرت ۱۴۸ اسب بخاری که نیرو رو به وسیله یک جعبه دنده ۶ سرعته به هر چار چرخ منتقل می کنه.

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

رَم PickUp

تعداد فروخته شده: ۵۰۷,۰۰۶ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

بعد از جداگونه شدن برند Ram از بدنه ی Dodge، مدیران آمریکایی اش تصمیم گرفتن تا تولیدات این برند رو روی پیکاپای بزرگ متمرکز کنن. کالاهایی که در بازار آمریکای شمالی خیلی طرفدار دارن. ویرایش جدید رم با چهره ای ترس انگیز و تواناییایی خیره کننده بازم تبدیل به یکی از پرفروش ترین خودروهای دنیا شد. البته بازار آمریکای شمالی و بخش ی خلیج فارس یکی از اصلی ترین دلایل رشد فروش اون بودن. رم جدید که حالا از نظر ایمنی و میزان حمل بار هم بهینه تر از قبل شده، خود رو مجهز به پیشرانه ای ۵٫۷ لیتری هشت سیلندر Vشکل کرده. خروجی این قوای محرکه ۳۸۳ اسب بخار اعلام شده.

شورولت Silverado

تعداد فروخته شده: ۵۳۶,۰۶۱ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

نزدیک ترین حریف رم پیکاپ، وانت بار باابهت شورولته؛ سیلورادو. محصولی که حالا در نسل سوم خود بیشتر از هر زمان دیگر اعتبار و محبوبیت به دست آورده. جنرال موتورز مالک برند شورولت با تغییراتی که در لوازم و آپشنای سیلورادوی جدید اعمال کرد، نظر مشتریان سخت گیر و وسواسی جدید رو هم جلب کرده. حالا دیگر نمیشه این خودرو رو یک محصول کاری نامید. تواناییای سیلورادو در حد یک شاسی بلند لوکس آفروده. پارسال ی میلادی شرکتی با معرفی یک نمونه خاص، باعث افزایش یهویی فروش اون شد. مدلی که درون سینه ی خود یک قلب ۶٫۶ لیتری هشت سیلندر Vشکل به قدرت ۴۴۵ اسب بخار رو گنجاندهه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   محیط کار ایده آل چیجوری باید باشه 

تویوتا Camry

تعداد فروخته شده: ۵۳۸,۹۷۴ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

۳۶ سال تولید و معرفی هشت نسل، کمری رو تبدیل به یکی از موفق ترین خودروهای شرکت تویوتا کرده. سدان آروم و محافظه کاری که هوادارانی در کل دنیا واسه خود دست وپا کرده. جدیدترین ویرایش این خودرو بازم برابر میل مشتریانش رفتار کرده. یعنی استفاده از عناصر کاربردی و مقرون به صرفه. با اینکه در فهرست فروش این خودرو ۵ نوع پیشرانه به انتخاب مشتری قرار گرفته ولی هنوزم خواستها واسه مدل ۲٫۵ لیتری که ۲۰۳ اسب بخار نیرو تولید می کنه از همه بیشتره. تویوتا به خاطر حفظ بازار اصلی خود یعنی آمریکای شمالی مجبور به تعبیه ی سیستمای هوشمند جلوگیری از تصادف در کمری جدید خود شده بود.

فولکس واگن Polo

تعداد فروخته شده: ۵۵۱,۶۹۸ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

پولو در ۱۹۷۵ رونمایی شد. درست یک سال بعد از گلف. هر دو محصول هاچ بک بودن ولی سیاست شرکت واسه پولو، نمونه ای کوچیک تر از گلف بود. این فلسفه بعد از گذشت ۴۳ سال هنوز پابرجاست. پولوهای جدید درست بر خلاف برادر ارشد خود، در مدلایی که پیشرانهای کوچیک و کم مصرف داشتن، با اقبال روبه رو شدن. مثلا نسخه یک لیتری گازسوز ۸۹ اسب بخاری اونا یا مدلی که با پیشرانه ی ۱٫۵ لیتری اش ۱۴۸ اسب بخار نیرو تولید می کرد، خوب در بازار آمریکای جنوبی و بخشی از آفریقا مشتریان رو جلب کرده بود. فولکس واگن نسخه های ۲۰۱۷ این هاچ بک رو با افزایش حجم قسمت بار از ۲۸۰ به ۳۵۱ لیتر تبدیل کرده بود. همین ۲۵ درصد افزایش، باعث فروش بیشترش شد.

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

فورد Focus

تعداد فروخته شده: ۵۵۶,۶۲۳ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

خونواده بزرگ فوردهای فوکوس شامل هاچ بک ۳ درب، هاچ بک ۵ درب، سدان، استیشن، کوپه و کبریولت با فهرستی رنگارنگ از موتورها، جعبه دنده ها و آپشنا انتخاب دیگری واسه مشتری باقی نگذاشته ان. یعنی شما چه یک جوون ماجراجو و چه یک فرد پا به سن گذاشته باشین، فورد یک ویرایش مخصوص از فوکوس رو واسه شما آماده می کنن. شاید همین سیاست فروش باشه که باعث شده این محصول در هشت کشور دنیا تولید شه. فوکوسای جدید فارغ از کلاس بدنه، با بهترین پیشرانهای فورد تولید می شن. از یک لیتری سه سیلندر توربو با ۱۲۳ اسب بخار گرفته تا نمونه اسپرت ۲ لیتری اسپرت ۲۵۲ اسب بخاری.

فولکس واگن Tiguan

تعداد فروخته شده: ۵۷۹,۶۳۲ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

تیگوان عمر زیادی در صنعت خودرو نداره. امسال وارد یازدهمین سال زندگی اش می شه. اما در همین مدت کوتاه تونسته جوابگوی حجم بالایی از خواسته خرید مشتریان واسه شاسی بلندهای اندازه متوسط باشه. این محصول که روی پلت فرم فولکس واگن گلف ساخته شده، به دلیل ابعاد و ویژگیای موتوری اش همیشه با آئودی Q3 مقایسه می شه. حالا غیر از خط تولید اصلی در وولسبورگ آلمان، این خودرو در مکزیک، هند و مالزی هم تولید می شه. تیگوان طرفداران پروپاقرصی در چین و استرالیا داره. مدل محبوب این خودرو با موتور ۱٫۸ لیتری ۱۵۳ اسب بخاریه. ولی تازگیا محبوبیت نمونه هیبریدی برقی اونم در حال رشده.

هوندا CR-V

تعداد فروخته شده: ۶۰۹,۱۴۹ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

این ژاپنی نه تنها در بالای فهرست پرفروشا قرار داره بلکه می تونه رتبه خوبی در فهرست خودروهای دوست داشتنی هم کسب کنه. هوندا سی آر-اون شاسی بلند بی آزاریه که بعید به نظر می سد در تموم دنیا حتی یک مشتری ناراضی داشته باشه. این هوندا هم در کشورهای آسیای شرقی طرفدار داره و هم در آمریکای شمالی. پنجمین نسل از اون روی پلت فرم سیویک طراحی شد تا اعتبار و اصالتش بیشتر از هر زمان دیگری باشه. تردیدی نیس که کلی ی مشتریان این خودرو دوست دارن مدل ۲٫۴ لیتری با ۱۸۴ اسب بخاری اش رو بخرن. البته یک نمونه تازه وارد ۱٫۵ لیتری توربو با قدرت ۱۹۰ اسب بخار هم تدارک دیده شده.

تویوتا RAV4

تعداد فروخته شده: ۶۷۶,۰۵۸ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

این خودرو نه قدیمی ترین شاسی بلند تویوتا و نه قدرتمندترین آنهاست. اما اینکه به چه دلیل RAV4 بالاتر از تموم شاسی بلندهای تویوتا در این فهرست جاگرفته، برمیگرده به کیفیت بالای قطعات اون و اطمینان خوبی که خریدارش می ده. این خودرو واسه سرنشینان خود احترام زیادی قایله. شاید آپشن هاش مثل رقبای کره ای نباشه ولی استواری، ایمنی، نرمی و رفاه اون شک نداشته باشین یک سر و گردن از بقیه بالاتره. این خودرو که امسال وارد بیست و چهارمین سال زندگی اش می شه، مجهز به مدرن ترین پیشرانها، جعبه دنده ها و سیستمای ایمنی تویوتا شده. هنوزم رکورددار فروش در تموم مدلای RAV4، نسخه ۲٫۵ لیتری با قدرت ۱۷۶ اسب بخاریه.

هوندا Civic

تعداد فروخته شده: ۶۸۷,۹۶۳ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

بعد از یکی دو سال افت فروش، هوندا با رشد رویایی ۲۴٫۳ درصدی سیویک در سال ۲۰۱۷ به میدون ی رقابتا برگشت. یکی از بی حاشیه ترین و در عین حال جذاب ترین خودروهای دنیا که پیر و جوون عاشقش می شن. دهمین نسل از سیویکا هم به شکل ۲ درب کوپه با صندوق، ۵ درب هاچ بک و ۴ درب سدان راهی بازارهای جهانی شد. یکی از ویژگیایی که سیویک طی چار ده تولید خود اونو حفظ کرده، تناسب در رعایت خصیصهای اسپرت در کنار تواناییای محافظه کارانهه. یعنی به همون اندازه که یک جوون از تواناییای اون بهره میگیره، یک خانوم خونه دار هم با اون رابطه برقرار می کنه.

فولکس واگن Golf

تعداد فروخته شده: ۷۹۵,۶۸۰ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

چه جوری امکان داره یک هاچ بک تا این اندازه مورد استقبال قرار بگیره؟ فولکس واگن گلف که ۴۴ سال پیش در ۱۹۷۴ میلادی رونمایی شد، حالا رکورد دومین خودروی پرفروش تاریخ رو در اختیار داره. جدیدترین ویرایش از هفتمین نسل این خودرو حالا بازارهای جهانی رو یکی پس از دیگری میگذرونه. این اسپرت جوون پسند حالا رقیبیه واسه دیگر تولیدات شرکت مادر یعنی سئات لئون، آئودی A3 و اشکودا اوکتاویا. فولکس واسه اون ۸ پیشرانه ی مختلف در نظر گرفته که دو نمونه اون دیزلیه. تجربه و آمار نشون می ده راه و روش مشتریان گلف جدید روی مدلی بوده درون سینه اش یک پیشرانه ی ۱٫۸ لیتری توربوشارژ گذاشته شده بود. خروجی اون ۱۷۰ اسب بخار اعلام شده.

فورد F-Series

تعداد فروخته شده: ۸۸۶,۵۸۴ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

فروش بیشتر از ۸۰۰ هزار دستگاه از یک وانت چه معنایی باید داشته باشه؟ امسال هفتادمین سال تولید فورد سری افه. از ۱۹۸۱ پرفروش ترین خودروی آمریکا و کانادا بوده. خونواده گسترده ی این خودرو در پارسال ی میلادی تونستن به مدال نقره دست پیدا کنن. مدل جدید نسل سیزدهم این فورد با طراحی فوق العاده جذاب و باوقار اومده. شرکت واسه این بچه خود ۵ مدل بنزینی و یک نمونه دیزلی انتخاب کرده. جعبه دنده های اونم شامل ۶ و ۱۰ سرعته اتوماتیک می شن. از آنجایی که بازار آمریکای شمالی علاقه زیادی به مدلای قوی داره، بهترین مدل این سری هم مربوط به نسخه ای با پیشرانه ی ۳٫۵ لیتری شش سیلندر Vشکل با قدرت ۴۵۰ اسب بخار می شد.

تویوتا Corolla

تعداد فروخته شده: ۱,۰۱۴,۹۲۰ دستگاه

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷  آموزشی

پرفروش ترین خودروی کل صنعت اتومبیل سازی باید هم در بالا فهرست سال ۲۰۱۷ قرار بگیره. رکوردی که از سال ۱۹۷۴ به این سو کسی نتوانسته اونو بگیره. نسل یازدهم این خودرو بعد از گذشت ۵۲ سال هنوز طرفدار داره. اصلی ترین دلیل موفقیت خیره کننده ی این خودرو کیفیت بالا در کنار قیمت مقرون به صرفه ی اینه. به همین دلیله که در ۱۳ کشور دنیا تولید می شه. اعتبار برند در کنار اصالت طراحی کاری کرده این محصول در قلب آمریکا یا روستاهای ونزوئلا به یک اندازه محبوب باشه. تویوتا عموما درباره پیشرانه این مدل وسواس به خرج نمی ده. به همین دلیله که بیشتر اونو با پیشرانه ۱٫۸ لیتری ۱۴۰ اسب بخاری می بینیم.دسته‌ها: آموزشی