عنوان کامل پایان نامه :

 شناسایی مناطق طبیعی گردشگر پذیر اطراف شهر ایلام

آبشارها

در استان ایلام تعداد معدودی آبشار هست که هر کدام فضای طبیعی دلنشینی را ایجاد کرده­اند و با وجود محدودیت و سختی دسترسی به آن­ها جاذب جمعیت بازدید کننده هستند که بعضی از آن­ها عبارتند از:

 

2-8-1-1-­ آبشار چم آو

این آبشار در فاصله 18 کیلومتری مسیر ایلام به صالح و درحد فاصل روستای چم آو و منطقه عمومی ماربره در میان تخته سنگ­ها جریان دارد آب این آبشار که از کوه­های ایلام سرچشمه می­گیرد، پس از طی مسافتی کوتاه به رودخانه گدارخوش می­ریزد.

 

2-8-1-2-­ آبشار آبتاف

آبشار آبتاف در مسیر میمه به پهله زرین آباد شهرستان دهلران واقع شده می باشد. آبشار آبتاف در زمره آبشارهای زیبای استان ایلام می باشد که از پیرامون آن به عنوان تفرجگاه بهره گیری می­گردد.

 

2-8-1-3-­ آبشار سرطاف

آبشار سرطاف در شهرستان ایلام واقع شده می باشد و یکی از تفرجگاه­های عمومی مردم ایلام می­باشد.

 

2-8-1-4-­ آبشار گچان

آبشار گچان در 15 کیلومتری شمال شهر ایلام و در میان تنگ که خود یکی از تفرجگاه­های ایلام می باشد قرار دارد. در این منطقه که کوه­های زیبا و معظم مانشت و قلارنگ به همراه گچان گویی به هم رسیده­اند منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده می باشد. به گونه­ای که در فصول بهار، تابستان و پاییز و حتی زمستان به علت دسترسی تقریبا راحت آن پذیرای خیل عظیم دوست­داران طبیعت می باشد.

 

2-8-2-­ پارک­های طبیعی

 جایگاه کوهستانی، تنوع آب و هوا، بالا بودن مقدار نزولات جوی و دیگر خصوصیات طبیعی باعث شده که استان ایلام از جنگل طبیعی پوشیده شده باشد هر چند به مرور زمان از تراکم و وسعت اراضی جنگلی استان کاسته شده، لکن در حال حاضر نیز باقی مانده جنگل­های استان نسبت به بعضی از  استان­های کشور قابل توجه می باشد و چشم اندازهای زیبایی از طبیعت استان را به نمایش می­گذارد. این استان دارای جنگل های وسیع و متراکم با درختان تنومند در مناطق کوهستانی و بیشه شمالی استان می­توان نظاره نمود که اکثراً از گونه بلوط هستند. نواحی جنگلی استان علاوه بر زیبائی­های طبیعی، دو نوع محصول سقز و کتیرا نیز دارد که به ویژه در گذشته درآمد قابل توجهی برای مردم بومی به بار آورده می باشد. بر اساس گزارش اداره کل منابع طبیعی، مساحت جنگل­های استان حدود 600 هزار هکتار برآورد شده می باشد. انواع گونه­های درختی آن عبارتند از: پسته کوهی، کیکم، زالزالک، بادام کوهی، زبان گنجشک، شِن، انجیرکوهی، ارغوان، گیلاس وحشی، مورد، کُنار و ارژن (ارجن).

مهم­ترین مکان­های تفریحی جنگلی موجود در استان عبارتند از:

سوالات یا اهداف پایان نامه :

اهداف پژوهش

1-3-1-­ اهداف کلی

1-­ شناسایی مناطق طبیعی گردشگر پذیر اطراف شهر ایلام

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

2-­ مطالعه تأثیر و جایگاه مناطق طبیعی اطراف شهر ایلام در گردشگری استان

1-3-2-­ اهداف جزئی

1-­ تاثیر مناطق تفریحی و طبیعی اطراف ایلام در گردشگری ساکنین شهر ایلام

2-­ مطالعه عملکرد سازمان­های دولتی در راستای ارتقای مناطق تفریحی اطراف شهرها

3-­ مطالعه نقاط قوت و ضعف موجود در این مناطق و راهکارها و پیشنهادات اصلاحی از نظر گردشگران.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : شناسایی مناطق طبیعی گردشگر پذیر اطراف شهر ایلام  با فرمت ورد