شناسایی و اولویت بندی عوامل حیاتی موفقیت در صنعت روانکارهای ایران

انواع روش­های برنامه ریزی

برنامه­ها برای مقاصد متنوعی تنظیم می شوند و به فراخور هر وضعیت به گونه‌ای متناسب با آن شکل می‌گیرند. لذا دسته بندی ذیل را می توان برای انواع برنامه ریزی عنوان نمود:

1-7-2-2 برنامه‌ریزی تخصصی

گاهی با در نظر داشتن ماهیت تخصصی بعضی از وظایف مدیریت برای انجام آن­ها برنامه‌ریزی می گردد. این برنامه ریزی­ها را برنامه ریزی تخصصی می‌نامند که بر اساس وظایف مدیریت در سازمان عنوان می گردد.
الف) برنامه ریزی و کنترل تولید (مدیریت تولید): عبارت می باشد از تعیین نیازها و تأمین ابزار و تسهیلات و تربیت نیروی انسانی لازم برای تولید محصولات و کالاها با در نظر داشتن تقاضای موجود در بازار و نیازهای پیش بینی نشده­ی جامعه.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ب) برنامه ریزی نیروی انسانی: در این نوع از برنامه ریزی با تعیین افراد مورد نیاز سازمان در سالهای آینده امکانات و تسهیلات مورد نیاز (انتخاب، آموزش، ترفیع، بازنشستگی و… ) تخمین زده می گردد. برنامه ریزی نیروی انسانی با تهیه نمایشگر (ساختار) سازمانی آغاز می گردد و مواردی نظیر تهیه نمایشگر جانشین و ترفیع، تدوین آیین نامه استخدامی­ و تنظیم برنامه­های آموزشی ضمن خدمت را در بر می­گیرد. ج) برنامه ریزی مالی و تنظیم بودجه: عبارت می باشد از تعیین اندازه و چگونگی منابع و همچنین تعیین اندازه و چگونگی مصارف مالی به مقصود تأمین هدف­های مؤسسه، صاحبان و کنترل کنندگان آن می­باشد.

 

2-7-2-2 برنامه ریزی عملیاتی (اجرایی)

برنامه­های اجرایی برای به اجرا درآوردن تصمیمات راهبردی طرح می شوند، به بیانی دیگر برنامه­های اجرایی عبارتند از تصمیمات کوتاه مدت که برای بهترین بهره گیری از منابع موجود با در نظر داشتن تحولات محیط اتخاذ می گردد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

. آیا عوامل مرتبط با تولید از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟

  1. آیا عوامل مرتبط با تکنولوژی از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟

3.آیا عوامل مرتبط با بازاریابی از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟

  1. آیا عوامل مرتبط با توزیع از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟
  2. آیا عوامل مرتبط با مهارت و توانمندی­های سازمانی، از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟
  3. آیا میان عوامل حیاتی موفقیت ارتباط ای هست؟
  4. چگونگی اولویت بندی عوامل حیاتی موفقیت در صنعت روانکارهای ایران؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :  شناسایی و اولویت بندی عوامل حیاتی موفقیت در صنعت روانکارهای ایران  با فرمت ورد

دسته بندی : پایان نامه