شناسایی مناطق طبیعی گردشگر پذیر اطراف شهر ایلام

جایگاه تبلیغات و امکانات در گردشگری

گردشگری یک صنعت خدماتی می باشد که شامل تعدادی از ترکیبات مادی و غیر مادی می­باشد. عناصر مادی شامل سیستم­های حمل و نقل (هوایی، راه آهن، جاده­ها، آبی و امروز فضایی)، پذیرایی (مسکن، غذا، تورها) و خدمات مربوط به آن نظیر خدمات بانکی، بیمه و خدمات بهداشتی و ایمنی      می­گردد، عناصر غیر مادی شامل استراحت، آرامش، فرهنگ، فرار، ماجراجویی و تجربیات جدید و متفاوت می­باشد و به علاوه، تبلیغات مناسب و با این اعتقاد که تبلیغات هزینه­بر نبوده، بلکه نوعی سرمایه گذاری بنیادی و اصولی برای پیشبرد اهداف سازمانی و ملی می باشد که در صورت اجرای صحیح و اصولی می­تواند دست­ آوردهای ارزشمندی را به همراه داشته باشد، لذا توسعه صنعت جهانگردی و تبلیغات در فرآیندی مشخص، پیوند تنگاتنگی با یکدیگر دارند، زیرا صنعت جهانگردی در فرایند توسعه، بخشی از ساختار تولید اقتصادی می باشد که می­تواند در کشورها، در گسترش تولید، درآمد و ایجاد اشتغال تأثیر مهم و اساسی داشته باشد. در واقع داشتن امکانات گردشگری مناسب همچون شبکه ارتباطی، مراکز اقامتی، مکان­های رفاهی و تفریحی در کنار مناطق طبیعی، فروشگاه­ها و غذاسراها، خدمات گردشگری، مؤسسات و آژانس­های گردشگری و در کنار این امکانات، کوشش­های تبلیغاتی، به گونه یقین در رشد و توسعه صنعت گردشگری و جذب گردشگران این شهرستان مؤثر واقع خواهد گردید. وجود طبیعت زیبا و کوهستانی با انبوهی از درختان بلوط، چشمه­ها، پوشش گیاهی و چشم­اندازهای منحصر به فرد و با مردمی شجاع، خون­گرم، مهمان­نواز و از نژاد آریایی در منطقه زاگرس هر ساله پذیرای هزاران گردشگر و علاقمند به این طبیعت کم نظیرکشور ما نمی­باشند. برای بسیاری از مشتاقان طبیعت باعث شگفتی می باشد که هنوز بعضی جاهای آن بکر و دست­نخورده مانده و بعضی دیگر مورد توجه دوستداران طبیعت قرار گرفته، به همین دلیل این سرزمین، عروس زاگرس نام گرفته می باشد.

 

 

 

2-8-­ معرفی منطقه ایلام و جاذبه­های طبیعی آن

استان ایلام درعرض 31 درجه و 58 دقیقه تا 34 و 15 درجه شمالی از خط استوا و طول شرقی 45 درجه 24دقیقه تا 48 درجه و10 دقیقه از نصف النهار گرینویچ به شکل یک متوازی الضلاع در جنوب غربی کشورمان ایران جای دارد.

این استان از شمال با استان کرمانشاه از جنوب با استان خوزستان از شرق با استان لرستان و از غرب با کشور عراق (با طول مرز مشترکی در حدود 400 کیلومتر ) همسایه می­باشد. مساحت استان ایلام در حدود 19086 کیلومترمربع (زنده دل و همکاران) می­باشد استان ایلام دارای 9 شهرستان ایلام، مهران،آبدانان، دره شهر،

سوالات یا اهداف پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

اهداف پژوهش

1-3-1-­ اهداف کلی

1-­ شناسایی مناطق طبیعی گردشگر پذیر اطراف شهر ایلام

2-­ مطالعه تأثیر و جایگاه مناطق طبیعی اطراف شهر ایلام در گردشگری استان

1-3-2-­ اهداف جزئی

1-­ تاثیر مناطق تفریحی و طبیعی اطراف ایلام در گردشگری ساکنین شهر ایلام

2-­ مطالعه عملکرد سازمان­های دولتی در راستای ارتقای مناطق تفریحی اطراف شهرها

3-­ مطالعه نقاط قوت و ضعف موجود در این مناطق و راهکارها و پیشنهادات اصلاحی از نظر گردشگران.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : شناسایی مناطق طبیعی گردشگر پذیر اطراف شهر ایلام  با فرمت ورد