عنوان کامل پایان نامه :

 شناسایی و اولویت بندی عوامل حیاتی موفقیت در صنعت روانکارهای ایران

سیر تکاملی برنامه ریزی

در توجه سنتی مدیریت، برنامه ریزی نقطه شروع تمام حرکتهاست که اهمیت آن از گذشته دور برهمگان عیان گردیده و آن‏را اساسی ترین وظیفه مدیریت دانسته اند. برنامه ریزی در سیر تکاملی خویش، دستخوش تحولات بسیار قرار گرفت که طی سه دوره قابل تفکیک می باشد. (علی احمدی وهمکاران، 1388)

 1- 5-2-2  محصول گرایی

قدیمی­ترین دوره مربوط به دوره­ی محصول گرایی می­گردد. در این دوره فرض بر ایستا بودن محیط و عدم تغییرات چندان بوده که این تغییرات اثر زیادی در پیشرفت سازمان نداشته و تمام توجه سازمان معطوف به درون سازمان بوده، به همین خاطر برنامه ریزی­ها به صورت بلند مدت صورت می­گرفت. تاکید اصلی این دروه بر محصول بوده و مدیران سازمان تصمیم گیرنده اصلی به شمار می­آمدند و خبری از سلایق و علایق مشتری نبود. لذا محور اصلی تولیدکنندگان بودند که به تولید انبوه می­پرداختند.

 2- 5-2-2 بازارگرایی

با گذر از دوره محصول گرایی به دوره بازارگرایی، رقابت شرکت­ها در جهت کسب سهم بالاتری از بازار موجود پیچیده تر و فشرده تر گردید و نتیجه آن محیطی پویا و پرتغییر بود. در این محیط رقابتی مشتریان در انتخاب فرآورده­ها وخدمات دلخواه خود قدرت بیشتری یافتند. در نتیجه محصولات به صورت متنوع درآمد، تمرکز بر بازار مصرف گردید و مشتری حرف اول را می­زد. در این دوره سازمان­ها برنامه ریزی میان مدت انجام می­دادند و برنامه ریزی استراتژیک در سطح شرکت­ها صورت می­گرفت.

 3- 5-2-2 فراصنعتی

گذر از دوره‎های مختلف محصول‎گرایی و بازارگرایی و ظهور عصر فراصنعتی که در آن دانش و اطلاعات محور اصلی حرکتهای بشری می باشد، سازمان­ها را با چالش جدیدی مواجه ساخته می باشد. در این دوره بازارها به شدت رقابتی شدند، بر این اساس مزیت رقابتی از آن سازمان­هایی می باشد که با تمرکز بر ارزش‎آفرینی و مشتری‎گرایی به توسعه و تنوع محصولات خود همت گمارند؛ و همچنین گرایش­های تعاملی و برنامه ریزی بعنوان مبنایی برای­یادگیری سازمان شکل گرفت.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

. آیا عوامل مرتبط با تولید از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟

  1. آیا عوامل مرتبط با تکنولوژی از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟

3.آیا عوامل مرتبط با بازاریابی از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. آیا عوامل مرتبط با توزیع از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟
  2. آیا عوامل مرتبط با مهارت و توانمندی­های سازمانی، از عوامل اصلی و حیاتی موفقیت در صنعت روانکارها می­باشد؟
  3. آیا میان عوامل حیاتی موفقیت ارتباط ای هست؟
  4. چگونگی اولویت بندی عوامل حیاتی موفقیت در صنعت روانکارهای ایران؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :  شناسایی و اولویت بندی عوامل حیاتی موفقیت در صنعت روانکارهای ایران  با فرمت ورد