عنوان کامل پایان نامه :

 شناسایی مناطق طبیعی گردشگر پذیر اطراف شهر ایلام

­ پارک جنگلی چقاسبز «چقا جنگیه»

پارک جنگلی چقا سبز یکی از فضاهای زیبا و دلنشین ایلام می باشد که شرایط طبیعی مناسبی را جهت گذران اوقات فراغت مردم فراهم آورده می باشد. در مجاورت این پارک جنگلی که حدود 4000 هکتار وسعت دارد، محل همیشگی نمایشگاه­ها و یک شهر بازی با تأسیسات مربوطه احداث شده می باشد. در میان این جنگل انبوه که از درختان بلوط، پسته، زالزالک و انواع گونه­های گیاهی پوشیده شده می باشد، درختانی همچون کاج و سرو، اقاقیا، ارجن، بادام کوهی و گردو کاشته شده می باشد. این پارک جنگلی پرندگان کمیاب و زیبایی مانند بوتیمار نیز دارد. فضای این پارک از شرق به غرب به بزرگراه امام حسین (ع) و فرودگاه و از جنوب به دره دَزوَن کوه چاله سیه و هر قوتگه منتهی می­گردد.

 

 

2-8-2-2-­ دره ییلاقی هفتاو میشخاص «هفت آب»

دره پرآب و درخت و مصفای میشخاص از روستای جعفرآباد در فاصله 30 کیلومتری ایلام شروع شده و تا ارتفاعات طولاب که در آن جنگل و باغ در هم آمیخته­اند، ادامه می­یابد. درختان گردو، انواع میوه­ها، چندین روستا در مسیر ییلاقی دره با مردمانی فعال و مهربان، سرچشمه­های خروشان چشمه ساران متعدد، نزدیک بودن این دره ییلاقی با تفریح گاه جنگلی گاوز و مزارع متنوع آن باعث نشاط و علاقه در بازدید کنندگان از محل می­گردد. در دو کیلومتری این دره ییلاقی و در طول مسیر جاده اصلی ایلام به دره شهر جنگل انبوه و زیبای مله پنجاو، زیبایی خاصی به این مجموعه بخشیده می باشد. دره ییلاقی هفتاو میشخاص با باغات و مزارع یکی از مناطق سرسبز و دیدنی و پردرآمد استان ایلام می­باشد که محصولات آن کیفیت مطلوبی دارند و در داخل و خارج استان به فروش می­رسد و باعث رونق اقتصادی منطقه می­گردد.

 

2-8-2-3-­ گردشگاه ییلاقی خوران ایوان

این گردشگاه که چشمه آبی زلال و درختانی کهنسال و قدیمی دارد، هر سال پذیرای ده­ها هزار نفر دانش­آموز در فصل تابستان می باشد. این گردشگاه با امکانات تفریحی و گردشگری جالب توجه یکی از زیباترین و بهترین گردشگاه­های استان ایلام می باشد که در فاصله 7 کیلومتری شهر ایوان قرار دارد.

 

2-8-2-4-­ تفریحگاه جنگلی ششدار

این تفریحگاه در 5 کیلومتری شهر ایلام و در کنار کوه قلاقیران در مسیر جاده ایلام – کرمانشاه واقع شده و از شاخص­ترین تفریحگاه­های استان محسوب می­گردد. این ناحیه تفریحی به خاطر مجاورت با شهر ایلام و نزدیکی به یکی دیگر از تفریحگاه­های زیبای طبیعی به نام منجل، مورد بهره گیری وسیع مردم و دوستداران طبیعت به ویژه در ایام فصول بهار و پاییز قرار می­گیرد. در حد فاصل بین این تفریحگاه و ناحیه منجل، چشمه سارها و باغات زیبای سلطان آباد قرارگرفته می باشد. کوه معروف قلاقیران که از آن به عنوان نماد شهر و استان ایلام یاد می­گردد در این ناحیه قرار دارد.

 

 

2-8-2-5-­ تفریحگاه جنگلی تنگ دالاو

این تفریحگاه در مسیر جاده اسلام­آباد – ایلام در فاصله 25 کیلومتری شهر ایلام قرار گرفته و دارای جنگل­های انبوه بنه، زالزالک و بلوط و چشمه طبیعی آب     می­باشد. تفریحگاه دالاو از وسعت قابل توجهی برخوردار می باشد و با در نظر داشتن مجاورت با ارتفاعات طبیعی و تفریحی و شکارگاه­های منطقه و ییلاقی بودن آن، در بهار و تابستان مورد بهره گیری دوستداران و مشتاقان زیبایی­های طبیعت قرار می­گیرد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

اهداف پژوهش

1-3-1-­ اهداف کلی

1-­ شناسایی مناطق طبیعی گردشگر پذیر اطراف شهر ایلام

2-­ مطالعه تأثیر و جایگاه مناطق طبیعی اطراف شهر ایلام در گردشگری استان

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1-3-2-­ اهداف جزئی

1-­ تاثیر مناطق تفریحی و طبیعی اطراف ایلام در گردشگری ساکنین شهر ایلام

2-­ مطالعه عملکرد سازمان­های دولتی در راستای ارتقای مناطق تفریحی اطراف شهرها

3-­ مطالعه نقاط قوت و ضعف موجود در این مناطق و راهکارها و پیشنهادات اصلاحی از نظر گردشگران.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : شناسایی مناطق طبیعی گردشگر پذیر اطراف شهر ایلام  با فرمت ورد